آدرس مطب تقاطع شریعتی و بهشتی ابتدای بهشتی جنب ایستگاه مترو قدوسی پلاک 19 طبقه سوم
یکشنبه و چهارشنبه از ساعت 16 تا 20
شماره منشی: 09375351819
02188505445 - 02188767192

سولات متداول

سوال یک :

*چه توصیه هایی قبل از عمل زیبایی بینی به بیماران میشود؟

– در صورتی که هر گونه بیماری و یا مصرف دارو و یا هر گونه عمل جراحی قبلا انجام داده اند به پزشک خود اطلاع دهند.

در صورتی که از قرص هایی همچون آسپرین و یا قرص هایی جهت رفع جوشهای صورت همانند راکوتان استفاده می کنند به پزشک اطلاع دهند.

مصرف چنین داروهایی مدتی قبل از عمل باید متوقف شود. بیمار صبح روز عمل جراحی باید ناشتا به کلینیک مراجعه نماید.

 

سوال دو:

*چه نوع عمل های دیگری همراه با عمل زیبایی بینی لازم است انجام شود؟

در صورتی که بینی دارای پولیپ باشد ترجیحا جهت این بیماران همراه زیبایی بینی جهت آندوسکوپی سینوس جهت درآوردن پولیپهای بینی انجام می شود.

گاها جهت زیبا شدن کل صورت نه فقط عمل زیبایی بینی لازم است بلکه عمل چانه به صورت انجام جراحی روی خود استخوان موسوم به ژینوپلاستی و یا پروتز چانه ضرورت دارد که در صورت نیاز این را به بیماران توصیه میکنیم البته میتوان همزمان با عمل زیبایی بینی و یا به صورت عملی مجزا جهت بیمار انجام داد.

 

سوال سه:

*چه فرقی بین بینی فانتزی و بینی طبیعی است؟

بینی های طبیعی بینی های بسیار زیبایی هستند که عیوب بینی کاملا اصلاح شده است و قوز بینی به میزان مناسب برداشته شده است ولی پشت بینی گود نشده است.

نوک بینی باریک شده است ولی بسیار تیز همچون منقار پرندگان نیست.

نوک بینی به میزان لازم و استاندارد صورت خانمها و آقایان بالا رفته است ولی بینی خوکی نیست و از روبه رو عمق و ته سوراخ بینی دیده نمی شود.

از روبه رو بینی باریک است و از نیمرخ هم زاویه بین لب و بالا و بینی زیباست و طول لب بالا زیاد نشده است و این زاویه در نیمرخ زیاد نیست و در عین اینکه تمام این عیوب اصلاح شده است و تمام این کارها جهت بینی انجام شده استولی باز هم بینی عمل شده به نظر نمی رسد . و افرادی که برای اولین بار بینی را میبینند درباره اینکه آیا بیمار عمل کرده است یا نه ؟ با شک و تردید اظهار نظر میکنند.

در حالی که بینی فانتزی بینی است که هیچ تناسبی با دیگر اجزاء صورت ندارد و زیبا به نظر نمیرسد قوز بینی معمولا زیاد برداشته شده و پشت بینی گود افناده است. نوک بینی بسیار تیز است و به میزان زیادی بالا رفته است. گاها از روبه رو تملم عمق سوراخ بینی مشهود است و به بینی خوکی معروف است. از روبه رو یا بینی بسیار باریک است به محوی که با بقیه اجزاء صورت تناسبی ندارد و یا بعلت برداشتن قوز بیش از حد بسیار پهن است. در نیمرخ نوک بینی بسیار بالاست و فاصله لب بالا و بینی زیاد و طول لب بالا زیاد شده است.

این نوع بیماران در بیشتر مواقع دچار مشکلات تنفسی و تکلمی هستند. هر کس این افراد را میبیند بدون شک متوجه عمل شدن این نوع بینی ها می شود. و عموما افرادی تمایل به عمل شدن بدین صورت دارند که همگان متوجه عمل شدن بینی شان بشوند.

از نظر بنده این نوع بینی ها  زیبایی چندانی ندارند و بنده تمایلی به عمل جراحی این افراد و عمل بینی بدین نحو را ندارم. و عمده بیمارانی که خواستار چنین بینی هایی هستند بهتر است از مراجعه به مطب بنده خودداری نمایند.

 

سوال چهار:

*در مورد بینی هایی که خیلی کج و با انحراف تیغه ی بینی و مشکل تنفسی شدید که احتمالا قبلا شکستگی داشته اند و زیبایی بینی هم میخواهیم انجام دهیم آیا اصلاح و انجام همزمان اینها امکان پذیر است؟

باید بیان کنم که امروزه با توجه به روشهای رو به پیشرفت و نوینی که در اعمال زیبایی بینی وجود دارد اصلاح همزمان شکستگی بینی و انحراف تیغه بینی و رفع مشکل تنفسی و بهبودی زیبایی بینی قابل انجام می باشد و بنده اصلاح همزمان موارد فوق را طی یک عمل انجام میدهم.

البته اصلاح و صاف کردن بینی های خیلی کج جزء سخت ترین گروه از اعمال زیبایی بینی هستند.

و این میطلبد که هم جراح علم و تجربه کافی در این مورد داشته باشد و هم بیماران باید انتظارات خود را تعدیل نمایند. و از زیر ذره بین گذاشتن بینی بعد از عمل بینی پرهیز نمایند.

بنده سعی دارم عکسها و فیلم های بینی های کجی را که قبلا عمل کرده ام به بیمارنشان دهم تا اینکه بیمار میزان بهبودی در صاف شدن بینی را نظاره گر باشد و انتظارات خود را واقعی نماید.