Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/drbabajani/public_html/index.php(1) : eval()'d code:1) in /home/drbabajani/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/Buffer/class-cache.php on line 212
سوالات متداول - دکتر علی اصغر باباجانی
لوگو دکتر علی اصغرباباجانی
Search
Close this search box.

سوالات متداول

 • چه توصیه هایی قبل از عمل زیبایی بینی به بیماران میشود؟

  در صورتی که هر گونه بیماری و یا مصرف دارو و یا هر گونه عمل جراحی قبلا انجام داده اند به پزشک خود اطلاع دهند.

  در صورتی که از قرص هایی همچون آسپرین و یا قرص هایی جهت رفع جوشهای صورت همانند راکوتان استفاده می کنند به پزشک اطلاع دهند.

  مصرف چنین داروهایی مدتی قبل از عمل باید متوقف شود. بیمار صبح روز عمل جراحی باید ناشتا به کلینیک مراجعه نماید.

 • چه نوع عمل های دیگری همراه با عمل زیبایی بینی لازم است انجام شود؟

  در صورتی که بینی دارای پولیپ باشد ترجیحا جهت این بیماران همراه زیبایی بینی جهت آندوسکوپی سینوس جهت درآوردن پولیپهای بینی انجام می شود.

  گاها جهت زیبا شدن کل صورت نه فقط عمل زیبایی بینی لازم است بلکه عمل چانه به صورت انجام جراحی روی خود استخوان موسوم به رینوپلاستی و یا پروتز چانه ضرورت دارد که در صورت نیاز این را به بیماران توصیه میکنیم البته میتوان همزمان با عمل زیبایی بینی و یا به صورت عملی مجزا جهت بیمار انجام داد.

 • چه فرقی بین بینی فانتزی و بینی طبیعی است؟

  بینی های طبیعی بینی های بسیار زیبایی هستند که عیوب بینی کاملا اصلاح شده است و قوز بینی به میزان مناسب برداشته شده است ولی پشت بینی گود نشده است.

  نوک بینی باریک شده است ولی بسیار تیز همچون منقار پرندگان نیست.

  نوک بینی به میزان لازم و استاندارد در صورت خانمها و آقایان بالا رفته است ولی بینی خوکی نیست و از روبه رو عمق و ته سوراخ بینی دیده نمی شود.

  از روبه رو بینی باریک است و از نیمرخ هم زاویه بین لب و بالا و بینی زیباست و طول لب بالا زیاد نشده است و این زاویه در نیمرخ زیاد نیست و در عین اینکه تمام این عیوب اصلاح شده است و تمام این کارها جهت بینی انجام شده ولی باز هم بینی عمل شده به نظر نمی رسد . و افرادی که برای اولین بار بینی را میبینند درباره اینکه آیا بیمار عمل کرده است یا نه با شک و تردید اظهار نظر میکنند.

  در حالی که بینی فانتزی بینی است که هیچ تناسبی با دیگر اجزاء صورت ندارد و زیبا به نظر نمیرسد قوز بینی معمولا زیاد برداشته شده و پشت بینی گود افتاده است. نوک بینی بسیار تیز است و به میزان زیادی بالا رفته است. گاها از روبه روتمام سوراخ بینی مشهود است و به بینی خوکی معروف است. از روبه رو یا بینی بسیار باریک است به نحوی که با بقیه اجزاء صورت تناسبی ندارد و یا بعلت برداشتن قوز بیش از حد بسیار پهن است. در نیمرخ نوک بینی بسیار بالاست و فاصله لب بالا و بینی زیاد و طول لب بالا زیاد شده است.

  این نوع بیماران در بیشتر مواقع دچار مشکلات تنفسی و تکلمی هستند. هر کس این افراد را میبیند بدون شک متوجه عمل شدن این نوع بینی ها می شود و عموما افرادی تمایل به عمل شدن بدین صورت دارند که همگان متوجه عمل شدن بینی شان بشوند.

  از نظر بنده این نوع بینی ها زیبایی چندانی ندارند و بنده تمایلی به عمل جراحی این افراد و عمل بینی بدین نحو را ندارم و عمده بیمارانی که خواستار چنین بینی هایی هستند بهتر است از مراجعه به مطب بنده خودداری نمایند.

 • در مورد بینی هایی که خیلی کج و با انحراف تیغه ی بینی و مشکل تنفسی شدید که احتمالا قبلا شکستگی داشته اند و زیبایی بینی هم میخواهیم انجام دهیم آیا اصلاح و انجام همزمان اینها امکان پذیر است؟

  باید بیان کنم که امروزه با توجه به روشهای رو به پیشرفت و نوینی که در اعمال زیبایی بینی وجود دارد اصلاح همزمان شکستگی بینی و انحراف تیغه بینی و رفع مشکل تنفسی و بهبودی زیبایی بینی قابل انجام می باشد و بنده اصلاح همزمان موارد فوق را طی یک عمل انجام میدهم.

  البته اصلاح و صاف کردن بینی های خیلی کج جزء سخت ترین گروه از اعمال زیبایی بینی هستند.

  و این میطلبد که هم جراح علم و تجربه کافی در این مورد داشته باشد و هم بیماران باید انتظارات خود را تعدیل نمایند. و از زیر ذره بین گذاشتن بینی بعد از عمل بینی پرهیز نمایند.

  بنده سعی دارم عکسها و فیلم های بینی های کجی را که قبلا عمل کرده ام به بیمارنشان دهم تا اینکه بیمار میزان بهبودی در صاف شدن بینی را نظاره گر باشد و انتظارات خود را واقعی نماید.

 • بعد از عمل زیبایی بینی حس بویایی تغییر میکند؟

  بیماری که حس بویایی خوبی قبل از عمل دارد با عمل جراحی بینی مطلقا حس بویایی او تغییری نمیکند.
  به علت اینکه عمل زیبایی بینی خارج از مخاط بویایی بینی انجام میشود (اکستراموکوزال) است در بیمارانی که مشکل تنفسی ناشی از انحراف تیغه ی بینی و یا پولیپ میباشد گاها با عمل جراحی و اصلاح راه تنفسی آنها ،وضعیت بویایی بهتر نیز خواهدشد.

 • آیا بعد از عمل زیبایی بینی آبریزش بینی پیدا نمیکنیم؟

  شایان ذکر است که آبریزش بینی عمدتا ناشی از وجود حساسیت و آلرژی میباشد.
  بیمارانی که قبل از عمل جراحی زیبایی بینی دارای آلرژی میباشند که علائم آن شامل :
  آبریزش بینی ، آبریزش چشم ، خارش بینی ، خارش چشم ، خارش گوش ، عطسه های مکرر ، سرفه ، قرمزی چشم و گرفتگی بینی است . این بیماران بعد از عمل نیز این مشکلات را دارا هستندزیرا عمل زیبای بینی هیچ ارتباطی با وضعیت آلرژی بینی ندارد.
  به طور واضح آلرژی و حساسیت بینی با عمل زیبایی بینی هیچ تغییری نمیکند یعنی نه بهبود میابد و نه بد تر میشود. و در صورتی که بیمار آلرژی نداشته باشد، هیچ دلیلی ندارد که بعد از عمل آبریزش بینی داشته باشد

 • بعداز عمل زیبایی بینی تا چه زمانی باشگاه نمیتوانم بروم؟

  به نظر من فعالیت های روزمره و معمول زندگی بلافاصله بعد از عمل جراحی بینی باید شروع شود و هرچه قدر سریعتر و زودتر بیمار به روال زندگی معمول خویش برگردد برای وی بهتر است بیمار از ۲-۳ روز بعد از عمل جراحی که حال عمومی خوبی پیدا کرد میتواند فعالیت های ورزشی خود را شروع کند ، به شرطی که هیچ ضربه ای به بینی وارد نشود و باشگاه و انجام فعالیت های بدنسازی هیچ مشکلی برای وی ندارد.

 • بعد از عمل جراحی بینی میتوانم استخر بروم؟

  از آنجایی که عمل جراحی بینی به طور معمول نیاز به گذاشتن تامپون و فیتیله ندارد.
  در صورتی که خونریزی واضحی از بینی نداشته باشد بعد از ۷۲-۴۸ ساعت ، استخر و دوش گرفتن هیچ ممانعتی جهت بیمار ندارد.

 • بعد از عمل تا چه موقعی گچ روی صورتم است؟

  -در پایان عمل جراحی یک‌قالب پلاستیکی بر روی بینی گذاشته میشود که حداکثر یک هفته بر روی بینی قرار دارد.و امروز بنده ترجیح میدهم به جای گچ از این قالب پلاستیکی استفاده کنم تا بیماران پس از عمل در حین دوش گرفتن و استحمام مشکلی نداشته باشند.

 • بعد از عمل تا کی باید چسب بزنم؟

  بعد از اتمام عمل جراحی جهت بهتر فرم گرفتن بینی جراح اقدام به چسب زدن روی بینی میکند.
  و بروی آن قالب اسپلینت را میگذاریم و پس از هشت روزاین اسپلینت برداشته میشود.
  جهت بیمارانی که پوست نازکی دارند یک هفته دیگر لازم است که چسب بزنند البته این در صورتی است که بروی پوست آنها جوش زیادی نزده باشد و یا بیمار به چسب حساسیتی نشان نداده باشد . یعنی جهت بیمارانی که پوست نازکی دارند همین دو هفته بعد از عمل جراحی جهت پوشاندن بینی کفایت میکند. ولی جهت بیمارانی که پوست ضخیم دارند نسبت به بیماران با پوست نازک، ترجیحا یک هفته بیشتر چسب میزنیم که جهت این بیماران جمعا بینی به مدت ۳ هفته بعد از عمل پوشیده است.

 • اگر چسب نزنم ورم بینی میخوابد؟ آیا سر بینی نمی افتد؟

  شایان ذکر است که چسب باعث میشود که ورم بینی طی هفته اول و دوم به صورت یکنواخت و مساوی بر روی تمام قسمت های بینی پخش و منتشر گردد و این ورم با گذشت زمان باید فروکش کند و چسب زدن بیشتر از این مدت زمان ، هیچ فایده ای ندارد.
  پایین افتادن و یا نیافتادن نوک بینی نیز هیچ ربطی به چسب زدن و نزدن ندارد چون جراح یک سری از اقدامات را باید انجام دهد و یکی سری کارهایی را نباید انجام دهد تا نوک‌بینی نیافتد و چسب کمکی جهت نیافتادن نوک بینی نخواهد کرد.