لوگو دکتر علی اصغرباباجانی
Search
Close this search box.
جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی؛ جراحی بینی به سبک نچرال!

عمل بینی طبیعی با هدف حفظ ساختار چهره به آن انسجام و زیبایی می‌بخشد. جراحی بینی طبیعی تنها نواقص ظاهری و عملکردی بینی را برطرف می‌کند و قوس زیاد بینی یا نوک تیز و سربالا در آن انجام نمی‌شود. اگر قصد برطرف کردن ایرادات بینی مقل انحراف، کجی یا قوز را دارید بهتر است از جراح خود بخواهید تا عمل بینی طبیعی را برای شما انجام دهد، چرا که نتایج این نوع عمل بینی برای همه سنین و در تمام دوران‌های زندگی رضایت‌بخش است.

عمل بینی نچرال چیست؟

اصطلاح طبیعی و نچرال برای یک عمل بینی زمانی عنوان می‌شود که تمام تغییرات اعمالی بر روی بینی با توجه به ساختار کلی صورت و تنها برای بهبود ظاهری و عملکردی مطابق با استانداردهای پزشکی باشد. به این ترتیب هر تغییری مثل کاهش اندازه بینی، اصلاح نوک بینی، اصلاح برآمدگی و قوز بینی در جراحی بینی نچرال و طبیعی برای برطرف کردن نواقص خواهد بود و نه تغییرات غیرضروری.

جراحی ببنی طبیعی

در تصویر بالا نمونه عمل بینی انجام شده توسط دکتر علی اصغر باباجانی را مشاهده می‌کنید.

فواید عمل بینی طبیعی

حفظ عملکرد طبیعی بینی: جراحی بینی نچرال به حفظ عملکرد طبیعی بینی و جلوگیری از عوارض جانبی کمک می‌کند. برخلاف برخی از جراحی‌های بینی که به شدت بر تغییر شکل تمرکز می‌کنند، یک رویکرد طبیعی حفظ عملکرد طبیعی بینی را در اولویت قرار می‌دهد. 

 • ایجاد ظاهر متعادل‌تر: هدف رینوپلاستی طبیعی ایجاد فرمی از بینی است که مکمل ویژگی‌های صورت بیمار باشد که می تواند به یک ظاهر کلی متعادل‌تر و زیباتر منجر شود.
 • اصلاحات ظریف و زیبا: برخلاف جراحی‌های زیاد از حد غیر طبیعی، یک رویکرد طبیعی بر اصلاحات ظریف تمرکز دارد.
 • رفع مشکلات ساختاری: در برخی موارد، جراحی بینی طبیعی می‌تواند مشکلات ساختاری اساسی مثل انحراف سپتوم یا سایر مشکلات آناتومیکی را که باعث مشکلات تنفسی می‌شود، برطرف کند. 
 • یهبودی سریع‌تر: به دلیل ماهیت کم تهاجمی تکنیک‌های جراحی بینی طبیعی (برش‌های کوچکتر و دستکاری کمتر بافت) زمان بهبودی بیمار بعد عمل کوتاهتر خواهد بود.
 • احتمال کمتر عوارض: از آنجایی که دستکاری کمتری در استخوان و بافت اتفاق می‌افتد، به طور بالقوه خطر کمتری برای عوارض مرتبط با  وجود دارد.

تفاوت عمل بینی طبیعی با سایر انواع عمل بینی

برخی از تفاوت‌های کلیدی بین عمل بینی طبیعی و سایر انواع عمل بینی عبارتند از:

نتیجه: سایر انواع عمل بینی می‌توانند ظاهری فانتزی، عروسکی، یا نیمه‌فانتزی ایجاد کنند.

تکنیک‌های جراحی: عمل بینی طبیعی از تکنیک‌های ظریف و کم‌تهاجمی استفاده می‌کند و سایر انواع عمل بینی ممکن است شامل تکنیک‌های پیچیده‌تر و تهاجمی‌تر برای تغییر شکل اساسی بینی باشند.

اهداف و استراتژی‌های عمل زیبایی بینی طبیعی

استراتژی‌های جراحی بینی طبیعی شامل مجموعه‌ای از روش‌ها و تکنیک‌هایی است که برای اصلاح و بهینه‌سازی شکل و ظاهر بینی با هدف دستیابی به نتیجه‌ای طبیعی و هماهنگ با ساختار چهره انجام می‌شود. این استراتژی‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • جراح تناسبات بینی با سایر اجزای صورت را در نظر می‌گیرد.
 • هدف، ایجاد یک بینی متناسب با لب‌ها، چشم‌ها و سایر ویژگی‌های صورت است.
 • جراح تا حد امکان ساختارهای طبیعی بینی مانند غضروف و استخوان را حفظ می‌کند.
 • جراح از تکنیک‌هایی که باعث تیز و زاویه‌دار شدن بینی می‌شود و می‌تواند ظاهری غیرطبیعی ایجاد کند، اجتناب می‌کند.
 • جراح از تکنیک‌هایی مانند برش‌های کوچک و بخیه‌های ظریف استفاده می‌کند که به کاهش درد، تورم و زمان بهبودی کمک می‌کند.
 • جراح با بیمار در مورد خواسته‌ها و انتظاراتش از جراحی صحبت می‌کند تا برای ایجاد هماهنگی و توازن مناسب بین بینی و دیگر اجزای صورت، بهترین راه‌حل را برای بیمار ارائه می‌دهد.

افراد مناسب برای جراحی بینی طبیعی

 • افرادی که انتظارات واقع‌بینانه و نتایج طبیعی را در نظر دارند. این افراد خود را با دیگران مقایسه نکرده و تمام شرایط را برای انجام عمل بینی طبیعی در نظر می‌گیرند.
 • افرادی که از شرایط و سلامت روانی و جسمی خوبی برخوردار هستند.
 • افرادی که می‌توانند به پزشک خود اعتماد کنند و حاضر هستند برای دریافت نتیجه صبوری پیشه کنند.

نتایج عمل بینی طبیعی نچرال

یک مطالعه نتایج 100 جراحی بینی با رویکرد طبیعی را در یک مرکز دانشگاهی از سال 2015 تا 2020 تجزیه و تحلیل کرده و با استفاده از عکس‌های بعد از عمل و نظرسنجی‌های بیمار رضایت را در 12-6 ماه ارزیابی کردند.

بر طبق نتایج این مطالعه تناسب بینی در 98 درصد موارد حفظ شده و رضایت از ظاهر طبیعی در 92% “بسیار راضی” و در 8% “خشنود” گزارش شده است. عدم تقارن جزئی در 4% موارد رخ داده، اما خود به خود برطرف شده است.  

به این ترتیب می‌توان نتیجه گرفت نتایج یک عمل بینی نچرال تقریبا در تمام موارد موفقیت‌آمیز و رضایت بخش است.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *